Saltatori Reginae Beatrix

 

Soubor historického tance čerpající inspiraci v choreografiích tanečního mistra Mgr. Miroslava Smahy, Bc. Hany Tillmanové atd.


Cílem je dělat především to, co nás baví – tedy historický tanec – a obohatit tím program na středověkých akcích nejen našich spřátelených šermířských skupin.  Snažíme se přiblížit dnešnímu divákovi maximálně atmosféru středověkých tanců tak, jak se s nejvyšší pravděpodobností opravdu odehrávaly, tedy urozené dámy se svými rytíři, chudý venkovský lid, měšťanská vrstva. Nejsme pár slečen poskakujících na historizující folk (tomu neříkáme historický tanec nýbrž historizující), snažíme se tančit s maximální dobovostí, jaké je reálné pro toto období dosáhnout.

 

Tančíme choreografie prozatím na písně ze 13. - 15. století z různých koutů Evropy a několik prvních skutečně dochovaných tanců. Jsme zájmová skupina, naším cílem je především dělat to, co nás baví, vhodně tak doplnit program různých historických akcí

 

Jsme k dispozici pro hradní a zámecké slavnosti, městské slavnosti, soukromé oslavy a máme spolupracující muzikanty, hrající skutečnou dobovou muziku- Fremitus Aetheris, tudíž umíme tančit i na živou muziku pro maximální autentičnost a dobovost.

 

Soubor má 20 aktivních členů, jsou jimi muži i ženy téměř v poměru 1:1.Tančíme tance dvorské - párové, i vesnické či měšťanské - kolové.

 

 

 

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.